8 ثانیه
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
امروزه شاهد آن هستیم که تعداد فروشگاه های اینترنتی که یک کسب کار الکترونیکی رسمی برای دست پا کرده اند در مقایسه با قدیم زیاد بیشتر شده است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
به نقل از دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران به نقل از بایت؛ خرید اینترنتی مقوله ای است که در عرض چند سال اخیر به صورت آهسته و تدریجی جای خود را در میان کاربران حرفه ای ایرانی باز کرده است. مسلما با مسائل ی که به خاطر قطعی وصلی اینترنت یا سرعت نماید آن همیشه در ایران وجود داشته است، هیچ گاه مردم ایران نتوانسته اند به صورت کامل به سیستم های خرید از فروشگاه های اینترنتی اطمینان داشته باشند. قدیم از مساله اینترنت، بحث امنیت نیز همیشه بیان بوده است و بسیاری از افراد از این ماجرا وا تمام داشته اند که مبادا اطلاعات مربوط به کارت بانکی آن ها بوسیله یک درگاه نامطمئن پرداخت الکترونیک، فاش شده دست افراد نا اهل بیفتد. با تمامی این مسائل باز افرادی بوده اند که به سراغ این نوع از خریدها رفته باعث ایجاد رونق در فروشگاه های اینترنتی شده‌اند. به گونه ای که امروزه شاهد آن هستیم که تعداد این فروشگاه ها که یک کسب کار الکترونیکی رسمی جهت دست و پا کرده اند در مقایسه با قدیم زیاد بیشتر شده است.


به دلیل همین استقبال کاربران فعالان این عرصه بوده که مدیران کشور سعی بر این داشتند به گونه ای رسمیت بیشتری به این دسته از کسب کارها ببخشند در کنار آن باعث ایجاد امنیت بیشتری در فضای کسب و کار الکترونیک کشور شوند. قطعا تا به حال نام (نماد الکترونیکی) یا (ای نماد) به گوش شما هم خورده است. در حال حاضر اگر شما تصمیم داشته باشید که کار اینترنتی برای به راه بیندازید خرید و فروشی را از طریق این بستر انجام دهید باید یک تاییدیه داشته باشید. نماد اعتماد الکترونیکی در حقیقت یک اعتبار نشانه است که از طرف مرکز گسترش تجارت الکترونیکی کشور که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است به عنوان یک تاییدیه مجوز به فروشگاه های اینترنتی داده می شود. هر فروشگاهی که مالک نماد الکترونیکی باشد به طور حتم می تواند مشتریان بیشتری را به جلب نماید زیرا با وجود این نماد مردم هم آسان تر می توانند به آن فروشگاه اعتماد داشته باشند. به این ترتیب حداقل این طرز فکر وجود خواهد داشت که روند فعالی تی این وب سایت و معین ات مالک آن یک بار توسط یک سازمان رسمی مورد بررسی قرار گرفته است و اگر قرار به انجام یک اقدام خلاف وجود داشته باشد، کار برای پیگیری رسمی بسیار آسان تر خواهد بود. این ها را گفتیم تا بدانید که روند انجام کار اینترنتی به راه اندازی یک کسب و کار الکترونیک در ایران به صورت کلی با سال های قبل فرق پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد افرادی که این دسته از کسب کارها را جدی می‌گیرند زیاد بیشتر از قدیم شده است و قدیم از این مورد، مردم تمایل بیشتری پیدا کرده اند که بسیاری از کارهای خود را از طریق بستر آنلاین انجام داده در کوچه خیابان سرگردان نشوند. تعداد فعالان این عرصه هم به نسبت بیشتر شده است شاید شما همین امروز یکی از افرادی باشید که یک ایده نوین به ذهنتان جهت راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی می رسد. باید بدانید که جهت گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی که به نوعی مجوز فعالی ت و کار شماست، به چه ترتیبی باید وارد عمل شوید. در موضوع ویژه این هفته شما را بیشتر با مباحث مربوط به نماد الکترونیکی آشنا خواهیم کرد.


نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟
همان گونه ی که گفتیم در حال حاضر برای فعالی ت یک سایت تجاری در کشور و راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی، ضروری است که بر نحوه فعالی ت این دسته از پایگاه ها به صورت کامل نظارت شود تا چنانچه غلط ی از جانب آن ها رخ داد، امکان پیگیری به آسانی وجود داشته باشد. تا قبل از این به دلیل ثبت نشدن پایگاه های الکترونیکی تجاری فروشگاه های مجازی در کشور و نداشتن مجوز این وب سایت ها از طرف ارگان های رسمی، هیچ آمار دقیقی از میزان روش تخلفات و غلط ات صورت گرفته در فضای اینترنت خرید فروش کشور وجود نداشت. به همین دلیل هم مسئولان مدیران آگاه جهت بالا بردن امنیت فضای تجارت مجازی، به پایگاه هایی که قصد فعالی ت در این زمینه را دارند نماد اعتماد پروانه کسب ارائه می کنند. در مورد این نماد باید بدانید که در حال حاضر نمادها به دو گونه مختلف هستند . در دسته اول نماد دائم یک ستاره قرار می گیرد. اما تا سال قدیم یک نوع نماد دیگر با نام نماد م هم وجود داشت که بعد از آن این سبک از نماد به نماد دائم یک ستاره تبدیل می شد. در حال حاضر جهت گرفتن نماد دائم یک فرآیند جداگانه در جریان خواهد بود که بر طبق آن پروسه بررسی فروشگاه شما جهت دریافت نماد دائم شروع خواهد شد. اگر تمایل دارید که این نماد را داشته باشید باید بدانید که گرفتن نماد دائم نیاز دارد که مجموعه ای از معیارها بررسی شود در این وهله کار شما بسیار مساله خواهد بود. در وهله دوم هم نمادی با عنوان نماد دائم دو ستاره قرار می گیرد. چنانچه بخواهیم این نماد را با نماد وهله قبل مقایسه کنیم، باید بگوییم که فرآیند اعطای نماد دائم دو ستاره از نظر بررسی معیارها دقیقا مشابه همآهنگ با نماد اعتماد تک ستاره است. اما تنها فرق ی که در این میان دیده می شود این است که جهت دریافت نماد دائم دو ستاره فروشگاه شما الزام دارد که گواهی امنیت SSL را در وب سایت فروشگاه نصب داشته باشد. چنانچه شما تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار الکترونیکی دارید باید بعد از انجام اقدامات و مراحل اولیه رعایت کردن پیش نیازها، به فکر گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی باشید، جهت گرفتن این نماد می توانید به سایت نماد اعتماد وارد شده و برای ثبت نام اقدام کنید. اگر جهت گرفتن نماد اعتماد دائم دو ستاره تمایل دارید باید به منظور مبادله امن اطلاعات بین کاربران سامانه، از درگاه امن SSL جهت مبادله اطلاعات مصرف کنید و جهت دریافت گواهی امنیت SSL اقدام کنید.


چرا نماد باعث ایجاد اعتماد می شود؟

مسلما یکی از با اهمیت ترین عوامل گسترش تجارت الکترونیک همین است که اعتماد اطمینان کافی در میان کاربران خدمات الکترونیکی وجود داشته باشد. اگر یک خریدار بخواهد به کسب کارهای اینترنتی اعتماد پیدا نماید ، باید خیالش از چند مورد آسان باشد. اول این که مالک کسب کار شناسایی امکان مراجعه به آن در صورت ظهور اشکال وجود داشته باشد. دوم این که بداند اطلاعات کالاها یا خدمات ارائه شده در وب سایت کامل صحیح هستند و این که یک گارانتی معتبر ارائه خدمات بعد از فروش وجود دارد. مسائل ی مانند واضح بودن روند برگرداندن تعویض کالا پس گرفتن پول، محفوظ ماندن اطلاعات شخصی مالی خریداران در نهایت وجود امنیت کافی وب سایت جهت انجام تراکنش های مالی باعث می شود که تایید یک موسسه و مرکز ملی اعتماد ضروری به نظر برسد. به این ترتیب اگر تمامی این مسائل بوسیله یک موسسه ملی مورد تایید قرار بگیرد، مردم می توانند با خیالی آسوده از فروشگاه های اینترنتی خرید کنند. مطالعات و تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده، نشانگر این امر است که چنانچه کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه یا مرکز ثالث معتبری مورد تایید قرار بگیرد، بیشترین تاثیرگذاری را در مراجعه اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی خواهد داشت. در چنین حالتی خریدار احساس امنیت کامل دارد و حتی اگر از اطلاعات شخصی او سوءمصرف شود، باز می تواند جهت شکایت از طریق مراجع قانونی به آسانی كار نماید . در ایران که این کار به عهده مرکز گسترش تجارت الکترونیکی است تا مسئولیت ایجاد زیر تهیه های امنیت اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را به عهده بگیرد. هدف اصلی از اعطای این نماد به دست آوردن اعتماد مردم قانونمند کردن فعالی ت کارهایی است که به صورت اینترنتی انجام می شود. باید بدانید که نماد اعتماد الکترونیکی به صورت یک علامت در بالای سایت هایی قرار خواهد گرفت که از نظر قانونی فعالی ت آن ها مورد تایید قرار گرفته است. مسلما سازمان دهی سایت های تجاری کشور یک گام زیاد تاثیر گذار و کارآمد برای ایجاد فضای تجارت الکترونیک در کشور خواهد بود. خریداران باید با جست وجو در فهرست وب سایت های موردتایید، از صحت ( نماد اعتماد الکترونیکی) که در بالای سایت ها می بینند، اطمینان حاصل کنند زیرا این امکان هم وجود دارد که متخلفانی این نماد را به صورت جعلی در وب سایت خود قرار دهند تا بتوانند اعتماد خریداران را به سمت خود جلب کنند ولی باید بدانید که این نماد قابل کلیک خواهد بود بعد از کلیک روی آن صفحه ای جهت شما باز می شود، که شناسنامه نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه را به شما نشان خواهد داد.
چرا افزایش فروشگاه های اینترنتی نماید است؟

فرض کنید همین الان با توجه به حرف هایی که زدیم تصمیم بر این می گیرید که یکی از کالاهای مورد نیازتان را از طریق یک فروشگاه اینترنتی خریداری کنید. چنانچه نام کالایی که مد نظرتان است را در موتور جست وجوی خود تایپ کرده بخواهید به دنبال یک فروشگاه مناسب جهت خرید خود بگردید، با انواع و انواع فروشگاه های اینترنتی مواجه خواهید شد که به هیچ عنوان معلوم نیست کدام یکی از این فروشگاه ها به دیگری برتری دارد. با این اوصاف ممکن است که در میان انبوه این فروشگاه های اینترنتی، گیج شده نتوانید که سایتی را انتخاب کنید شاید از خرید خود کاملا پشیمان شوید. بر طبق آماری که ارائه شده است، در حال حاضر بیش از 15 هزار وب سایت در کشور فعالی ت دارند. مسلما افزایش فروشگاه های مختلف در میان وب سایت های موجود به نوعی باعث شده است که کاربران سردرگم شده عطای خرید را به لقایش ببخشند. بعد از گذشت مدت زمان زیادی از بیان شدن بحث گرفتن مجوز نماد اعتماد الکترونیکی تعداد کمی از فروشگاه های اینترنتی جهت دریافت نماد الکترونیکی، كار کردند سخت‌گیری‌هایی هم که در راستای اعطای این نماد وجود داشت باعث شد که اوضاع نا به سامان فروشگاه ها همچنان به همین حالت باقی بماند. بسیاری از افرادی که جهت گرفتن این نماد اقدام کرده اند معتقد هستند که پیچیده بودن مراحل کند پیش رفتن روال کاری در این زمینه باعث شده است که بسیاری از فروشگاه ها قید گرفتن این نماد را بزنند. از طرف دیگر فعالی ت فروشگاه های اینترنتی بدون داشتن مجوز، قانونی نیست و چنانچه مشکلی در این زمینه به وجود آید، خریدار و فروشنده مقصر هستند و امکان انجام شکایت و پیگیری مساله وجود نخواهد داشت. متخصصین اینترنتی معتقد هستند که به دلیل این که فعالان فروشگاه های اینترنتی بعد از دریافت نماد اعتماد به گرفتن پروانه تمایلی ندارند باعث شده است که این دسته از فروشگاه ها نتوانند افزایش خوب ی داشته باشند. مسلما هر چه تعداد فعالان اصلی فروشگاه های اینترنتی معتبر بیشتر باشد، اعتماد مردم هم به این گروه بیشتر شده و استقبال آن ها از خریدهای اینترنتی افزایش پیدا خواهد کرد. متاسفانه بسیاری از فعالان این بازار فکر می کنند که تنها گرفتن نماد الکترونیک کافی است و بعد از طی کردن این وهله کسب کار پر رونقی خواهند داشت. مسلما اگر فرآیند دریافت مجوز برای فروشگاه های اینترنتی، یک پروسه آسان داشته باشد، با توجه به این که قشر جوان کشور ما خلاقیت زیادی دارند، این افراد وسوسه خواهند شد که یک وب سایت فروش آنلاین در زمینه های مختلف به راه اندازند. اما باید این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که این مدیریت یک فروشگاه آنلاین است که سبب رشد شکست میل کردن آن فروشگاه ها خواهد شد. مساله مدیریتی در کشور ما همیشه وجود داشته است در حال حاضر تعداد فروشگاه های مجازی که با یک مدیریت خوب توانسته اند جای بسیار خوب ی را در میان کاربران و مردم باز کنند و اعتماد آن ها را به درستی جلب کرده و فروش بالایی داشته باشند، بسیار کم هستند .
راه فروشگاه‌های اینترنتی بدون نمادالکترونیکی ناهموار است

حقیقت تلخی که رابطه با قانون مند شدن فعالی ت فروشگاه های اینترنتی وجود دارد این است که با وجود تمامی تلاش هایی که در این رابطه شده تا به فعالی ت این دسته از فروشگاه های مجازی رسمیت بخشیده شود ولی باز با این وجود هنوز تعداد زیادی از این فروشگاه ها هستند که به رسمیت نرسیده تخلفاتی که در این عرصه دیده می شود، کم نیستند. از گوشه کنار دائما این مورد شنیده می شود که خریداران اینترنتی باید در این زمینه چشم ی بینا گوشی شنوا داشته به آسانی به هر فروشگاهی اعتماد نکنند و مسلما این مشکلات راه جهت دیگر فعالان این عرصه ناهموار خواهد کرد. افزایش فروشگاه های مجازی غیر معتبر باعث ایجاد بی اعتمادی نسبت به این بستر خواهد شد. فعالان حوزه فروشگاه های اینترنتی در حال حاضر با اشاره به افزایش تعداد فروشگاه های مجازی خرید فروش های اینترنتی موجود کمی فضا دید مردم نسبت به این فروشگاه ها تغییر پیدا کرده است ولی باید بدانید که چیزی در حدود نیمی از این فروشگاه ها فاقد نماد الکترونیک پروانه کسب هستند و این می تواند یک نقطه ضعف بزرگ در این زمینه باشد. فعالان حوزه تجارت الکترونیک می گویند که صرفه جویی در و وقت، به دست آوردن قیمت های مناسب تر، تنوع بیشتر، کسب اطلاعات کامل در مورد محصولات و وجود امکان مقایسه کالاها با هم، دسترسی به بازار و امکانات موجود در شهرهای بزرگ تر از نقاط دور کشور و همچنین کاهش مسائل ی نظیر ترافیک و آلودگی هوا، تمام از عبارت مزایای بی شمار فروشگاه های اینترنتی هستند . اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و مسائل ی نظیر فعالی ت نا مناسب خدمات دهی نامطلوب برخی از این فروشگاه های الکترونیک باعث شده است تا فضای کسب کار اینترنتی در کشور نا امن به نظر برسد. این که مدیران این فروشگاه ها این سبک از کار را بسیار آسان و آسان می بینند باعث می شود که با دست پایین گرفتن مسائل ، نتوانند به بهتر ی از پس کار برآیند و این ماجرا باعث زیان بسیاری از صاحبان فروشگاه های اینترنتی خواهد شد. در حال حاضر بیش از هزار فروشگاه اینترنتی در کشور وجود دارد اما فقط تعداد بسیار محدودی از آن هاست که معتبر می باشند . یکی از مدیران این فروشگاه ها اعتقاد دارد که دیدگاه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کار زیاد ساده و کم هزینه ای در کشور ماست همین ماجرا باعث شده که تعداد زیادی از کاربران اینترنتی تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه مجازی بگیرند. ولی عدم تبحر در کار و وجود برخی از مشکلات جهت خریداران باعث شده است که آن ها دچار زیان زیادی شده و به دلیل نبود ارائه خدمات مناسب به مشتری ها، یک بی اعتمادی و احساس عدم اطمینان را در میان مردم نسبت به فروشگاه های اینترنتی ایجاد کنند. با ورود شرکت های بزرگ تر به این حوزه، شاید بسیاری از مسائل به مرور زمان برطرف شود اما زمانی که یک نام تجاری یا برند بر طبق خدمات رسانی یا سرویس دهی مناسبی که به مشتریان دارد، در ذهن آن ها ماندگار شود، می توان گفت که فروشگاه های اینترنتی به موفق یت ضروری در این حوزه دست پیدا کرده اند.
خریداران محدود هستند

با وجود این که گفتیم تعداد فروشگاه های اینترنتی در کشور زیاد زیاد است، ولی آمار خریداران از این فروشگاه ها در میزان قابل تذکر ی نیست. در حال حاضر فقط حدود 2 تا 3 درصد در حالت زیاد خوش بینانه چیزی بین 5 تا 10 درصد از مردم با موضوعی نظیر خرید اینترنتی یا ورود به فروشگاه های اینترنتی خرید از آن ها آشنایی دارند. به دلیل این که این پدیده در کشور ما یک پدیده نوظهور به نظر می آید بسیاری از مردم با آن به اندازه کافی آشنایی ندارند، استقبال وسیع ای از این مورد تا به حال صورت نگرفته است. ولی همان گونه که گفتیم مساله تنها به عدم آشنایی بی اطلاعی مردم مربوط نمی شود. در شرایطی که بسیاری از سرویس دهندگان فروشگاه های اینترنتی کار خودشان را به صورتی کاملا غلط انجام می دهند، باعث ایجاد دلزدگی در همان تعداد محدود خریدارانی که در حال حاضر این روند را آزمایش کرده اند، می شوند. ولی با تمامی این اوصاف باید گفت که وجود چیزی با عنوان نماد اعتماد الکترونیکی، یک نقطه قوت زیاد با اهمیت در این راستا به نظر می رسد زیرا همین که مهر تایید یک سازمان رسمی به روند فعالی ت یک فروشگاه اینترنتی، زده شود، باعث خواهد شد که مردم هم به به سمت آن تمایل پیدا کنند. باید به آینده امیدوار باشیم و با این دید به این ماجرا نگاه کنیم که همان گونه که مصرف از خدمات بانکداری الکترونیک در چند سال قدیم جهت مردم زیاد نامانوس بود می بینیم که در حال حاضر به یک امر بسیار عادی و طبیعی تبدیل شده است به گونه ای که دیگر مردم حاضر نیستند به بانک مراجعه کنند بسیاری از کارهای را به صورت اینترنتی انجام می دهند. اگر کمی بخواهیم خوش بین باشیم باید بگوییم که همین روند در مورد فروشگاه های اینترنتی هم طی خواهد شد و این همان راهی است که کشورهای پیشرفته جهان ، سال ها قبل آن را طی کرده اند و چرا ما نتوانیم از پس آن برآییم؟. اما باید نکاتی را مد نظر قرار داد از عبارت این که ورود به این بخش باید مشابه ورود به بخش های دیگر اقتصادی بوده و با مطالعه و ارزیابی کامل در این وادی قدم گذاشته شود. مردم هم باید در وقت خرید از یک فروشگاه اینترنتی تذکر داشته باشند که فروشگاه مورد نظرشان مورد تایید چه سازمان یا چه مراکزی است آیا مجوز مورد نیاز برای فعالی ت را دریافت کرده است؟ آیا نماد اعتماد الکترونیکی دارد؟ تا بتوانند با اطمینان بیشتری خرید کنند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 7 دی 1394
یکشنبه 17 فروردین 1399 03:04 ب.ظ
tadalafil dissolution media [url=http://www.buyscialisrx.com/]buy
cialis online[/url] tadalafil beipackzettel generic cialis tadalafil optical rotation was ist besser tadalafil oder sildenafil
http://buyscialisrx.com/ daily tadalafil ed
یکشنبه 17 فروردین 1399 01:27 ب.ظ
Ibgyyk mkddfe <a href="http://edmpcialis.com/">generic cialis</a> where to buy cialis
شنبه 16 فروردین 1399 09:54 ب.ظ
Pwkyfd zkvbyf <a href="http://edmpcialis.com/">cialis prices</a> is there a generic for cialis
شنبه 16 فروردین 1399 07:50 ب.ظ
Uppprd mqmqvf <a href="http://edmpcialis.com/">cialis online pharmacy</a> cialis daily cost
شنبه 16 فروردین 1399 10:56 ق.ظ
Ztyzth skgqut <a href="http://edmpcialis.com/">over the counter cialis</a> cialis over the counter 2020
شنبه 16 فروردین 1399 10:21 ق.ظ
onlinevpnapp.com
http://getvpnfree.com
onlinevpnapp.com
best free vpn for windows
جمعه 15 فروردین 1399 10:21 ب.ظ
Acquiring in Bulk vs. Buying When You Need: Numerous Canadian pharmacies supply <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>best canadian pharcharmy online</a> walmart rx prices canada pills price cuts on bulk purchases. Lots of pharmacies themselves obtain medicines in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> Canadian Pharmacies Online</a> distributors at highly discounted prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 09:12 ب.ظ
Acquiring in Bulk vs. Purchasing When You Required: Plenty Of Canadian pharmacies use <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>try these out</a> cheap viagra for sale how to order viagra from canada discounts on mass acquisitions. Numerous drug stores themselves procure medicines in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> Canadian Pharmacy ONLINE to Usa</a> representatives at extremely discounted prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 09:08 ب.ظ
Purchasing wholesale vs. Purchasing When You Required: Several Canadian pharmacies use <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>Canadian Pharcharmy Online</a> cheapest viagra online viagra online price cuts on mass purchases. Numerous drug stores themselves obtain medicines wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> Canadian Pharmacy Online canadianpharmacyonlinetousa.com</a> distributors at very discounted prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 06:24 ق.ظ
Purchasing in Bulk vs. Buying When You Need: Many Canadian pharmacies supply <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>this page</a> viagra facts viagra sale price cuts on mass purchases. Numerous pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> canadian pharmacy and viagra</a> distributors at extremely discounted rates.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 03:13 ق.ظ
Getting wholesale vs. Purchasing When You Need: Numerous Canadian pharmacies provide <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>Walmart Pharmacy Prices</a> canadian medications cialis prices price cuts on mass acquisitions. Several pharmacies themselves obtain medicines wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> cool training</a> distributors at very marked down prices.
دوشنبه 11 فروردین 1399 12:53 ب.ظ
viagra 10mg or 20mg knowledge base [url=http://viagenusa.com/#]pills for sale[/url] achat viagra real
viagra for sale online - cheap viagra and viagra pharmacys viagra prescribing information
یکشنبه 10 فروردین 1399 02:05 ب.ظ
Purchasing wholesale vs. Buying When You Required: Several Canadian drug stores offer <a href=http://canadianpharmacyonlinestore.com/>canadian pharmacies generic ed medication</a> generic viagra rx cialis without prescription canada price cuts on mass acquisitions. Numerous pharmacies themselves acquire medications in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> Canadian Pharmacies Online CanadianPharmacyonlineStore.com</a> distributors at extremely discounted rates.
شنبه 9 فروردین 1399 06:29 ب.ظ
generic viagsra robpegishwbo viagra sildenafil <a href="http://rxmedusa.com/">sildenafil 100mg available in the usa</a> sildenafil purchase <a href=http://toppharmacyusa.com/>sildenafil citrate viagra</a>
best price generic viagra pymjksspdgtn genric viagra <a href="http://toppharmacyusa.com/">sildenafil citrate 100mg pills</a> purchase sildnafil <a href=http://1stmedsusa.com/>Generic Viagra</a> sideniafil
fgbagjlgorgh viagri cxlhrpxroyet <a href="http://rxsildenafilusa.com/">I was reading this</a> slidenafil <a href=http://rxmedusa.com/>at yahoo</a>
viegra pvctskgezjlt cipla viagra <a href="http://sildenafil-us.com/">official website</a> viagra tablets <a href=http://sildenafil-us.com/>view siteA…</a>

purchase sidenafil
جمعه 8 فروردین 1399 09:33 ب.ظ
can levitra and levitra treat other health issues?

[url=http://levitramdx.com/#]viagra vs cialis vs levitra[/url] levitra 20mg
online registered users levitra generic release date - levitra
dosage when to take usergroups i am 30 is levitra benificial
جمعه 8 فروردین 1399 05:35 ق.ظ
viagra online https://usaerectionrx.com/ - viagra coupons is viagra government funded <a href="https://usaerectionrx.com/#">generic viagra without a doctor prescription</a> generic viagra without a doctor prescription
پنجشنبه 7 فروردین 1399 04:55 ق.ظ
cheap viagra xdwveglyvqlb generic viagra sidenafil citrata <a href="http://1stcanadapharm.com/">sneak a peek at this website</a> buy viagra <a href=http://sildenafilrxusa.com/>caverta vs viagra</a>
buy sildenfil citrate in usa qneqhbwtdxxb viagra dosage recommendations <a href="http://toppharmacyusa.com/">sedinafil</a> viagra generic <a href=http://1stcanadapharm.com/>official website</a> generic viagra sildenafil 100mg
sbiwhxrswyrw organic sildenafil ypebacnyuiee <a href="http://rxmedusa.com/">webpage</a> generic viagra purchase <a href=http://rxsildenafilusa.com/>Recommended Site</a>
citrate100mg lvzfbazdypab where can i buy sildenafil <a href="http://toppharmacyusa.com/">I was reading this</a> viagre <a href=http://sildenafil-us.com/>More hints</a>

???? sildenafil citrate tab
چهارشنبه 6 فروردین 1399 08:56 ب.ظ
silfenadil obvntpfzuwnl sildenafil shop <a href="http://1stcanadapharm.com/">internet</a> viagra pharmacies usa <a href=http://rxmedgenericusa.com/>sites</a>
generic sildenafil citrate vs viagra zogyzqxhjxgj viagra 100mg price walmart <a href="http://rxsildenafilusa.com/">silde</a> order sildenafil citrate <a href=http://firstmedsusa.com/>sildenafil 100mg generic</a> caverta vs viagra
yimjqkxchbal usa viagra pharmacy gclbjurnzbyk <a href="http://firstmedsusa.com/">content</a> sidnedafil generico <a href=http://1stcanadapharm.com/>navigate to this website</a>
viagra for women qcnaxaoygxvo viagra dosage recommendations <a href="http://rxsildenafilusa.com/">a knockout post</a> fildenafil <a href=http://firstmedsusa.com/>read the full info here</a>

viagra com
سه شنبه 5 فروردین 1399 04:48 ب.ظ
order sildenafil citrate vdjqbkegtkqc is there a generic for viagra <a href="http://rxmedusa.com/">made my day</a> ???? sildenafil citrate tab <a href=http://firstmedsusa.com/>click this</a>
sildenafil citrate tablets 100 mg zhybfvcatflp buying sidenafil <a href="http://rxsildenafilusa.com/">where to purchase viagra</a> buy sildenafil citrate online <a href=http://medsildenafilusa.com/>over at this website</a> sildenafil generic india
nfzwzbkakzwr generic vigra eurodkknmzos <a href="http://1stmedsusa.com/">viagra</a> sildenefil <a href=http://rxsildenafilusa.com/>next page</a>
sildenafil citrate tablet mtmsjyofvybe generic viarga <a href="http://rxmedusa.com/">published here</a> genetic viagra <a href=http://sildenafil-us.com/>look at here now</a>

generic viagra on line
سه شنبه 5 فروردین 1399 12:38 ق.ظ
omxjypahoocz canada world pharmacy <a href=http://bestbookmarking.xyz/story.php?title=buy-generic-cialis#discuss>cialis in canada</a> canadian pharmacy cialis women <a href="https://isarflossfahrten.net/story.php?title=every-little-thing-you-need-to-know-about-allergies#discuss">prescription discount</a> canadian pharmacy
Canadian pharmacy <a href=http://www.salussrl.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2752>buy cialis canada</a> online pharmacy canada overseas pharmacy <a href="http://www.maitoc.ro/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16731">canadian pharmacy</a> cialis com
bjbhkwgyioqa cialis prices <a href=https://www.mixcloud.com/minutekettle31/>buy cialis canada</a> cialis price buying prescription drugs from canada <a href="http://listitforabuck.com/user/profile/279122">canadian prescriptions</a> canadian pharmacy
canadian drugs cialis discount drugs canada <a href=http://www.sigariavana.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1174626>cialis from canada</a> canadian pharmaceuticals generic viagra online in canada <a href="http://www.feedbooks.com/user/5927886/profile">Canadian Pharmacy</a> canada discount drugs

canadian viagra online
دوشنبه 4 فروردین 1399 10:58 ب.ظ
ayovxhixzgfi cialis online us pharmacy <a href=http://wordsfromnerds.net/members/mittenreport65/activity/311014/>cialis online from canada</a> buy viagra online canada cost medications <a href="https://clashofcryptos.trade/wiki/Whatever_You_Need_To_Know_About_Allergies">viagra without a doctor prescription</a> online cialis canada
does cialis work <a href=https://theconversation.com/profiles/due-mayo-991830>cialis on canada</a> discount meds canadian pharcharmy <a href="http://acousticsworkshop.com/wiki/index.php?title=Purchase_Generic_Cialis">Canadian pharmacy</a> northwestern pharmacy
jsnrcxqykike pharmacy viagra <a href=https://livebookmark.stream/story.php?title=everything-you-need-to-know-about-allergies#discuss>canadian pharmacy cialis</a> does viagra work Canadian Pharmacy <a href="http://mygunbroker.net/members/pestarmy73/activity/152138/">generic cialis pharmacy</a> canadian pharmacy store
buy cialis online canada pharmacy Canadian Pharmacy <a href=http://forum.4x4nation.com/members/actionsock08/activity/288668/>cialis in canada</a> Canadian pharmacy generic cialis pharmacy <a href="http://ge.tt/1FU2dp13/v/0">drug stores canada</a> cialis generic

canadian pharmacy
یکشنبه 3 فروردین 1399 06:59 ب.ظ
uqkiblptptbp Canadian Pharmacy <a href=http://zy.zwbk.org/index.php?title=Get_Generic_Cialis>cialis canada</a> cialis coupons canada drug store <a href="http://brain-tech-society.brain-mind-magazine.org/members/bridgesock01/activity/1892597/">cost of viagra in canada</a> cialis pills
canadian pharmacy <a href=http://supersoapbox.com/members/minutejason78/activity/108090/>cialis online canada</a> pharmacy viagra canadian pharmacy <a href="https://popila.club/story.php?title=buy-generic-cialis#discuss">generic viagra online pharmacy</a> canadian pharmacies cialis
dalepysbyvcj there generic cialis <a href=http://search.wi.gov/cpp/help/urlstatusgo.html?url=http://sialisfromcanada.com/>cialis</a> Canadian pharmacy best online pharmacy cialis <a href="https://www.openstreetmap.org/user/Vest%20Olsson">cialis online us pharmacy</a> Canadian pharmacy
internetdrugcoupons com canadian pharmacy <a href=http://forum.esxihua.com/home.php?mod=space&uid=51768>cialis online from canada</a> buy drugs online canada online <a href="http://chernousovajazz.ru/user/minutesock34/">viagra online canadian</a> india pharmacy

drug stores in canada
جمعه 1 فروردین 1399 12:17 ب.ظ
north drug store https://drugstorepharmacyxerh.com/ - best drug store moisturizer best drug store primer <a href="https://drugstorepharmacyxerh.com/#">jones drug store</a> vincent's drug store
پنجشنبه 29 اسفند 1398 07:31 ب.ظ
sildenafil generic viagra pills afgqdqoexevo sildenafil generics works for women <a href="http://1stcanadapharm.com/">Full Article</a> viagra 50 mg price <a href=http://1stmedsusa.com/>why not check here</a>
buy cheap sildenafil citrate 100 mg on line jbcynbqsderp genetic viagra <a href="http://firstmedsusa.com/">navigate to this web-site</a> viagra 50 vs 100 <a href=http://rxsildenafilusa.com/>buy sildenafil citrate in us</a> sindafil
uvfbudwpxxuo fildenafil daicqvyedhgl <a href="http://rxsildenafilusa.com/">sildenafil</a> sildenafil generic viagra pills <a href=http://toppharmacyusa.com/>sildenafil 100mg troche miami pharmacy</a>
buy soft sildenafil citrate overnight shipping ohgtftvqvwzo sildenafil citrate tablets 100 <a href="http://firstmedsusa.com/">sneak a peek at this website</a> silfenadil <a href=http://firstmedsusa.com/>web site</a>

viagra sildenafil citrate
چهارشنبه 28 اسفند 1398 06:18 ب.ظ
ldajvoiihklz canadian pharmacy <a href=http://bbs.missionbayseafood.com/home.php?mod=space&uid=1722116>cialis in canada</a> canadarx.com cialis prices <a href="http://www.thefreeadforum.com/postclassifieds/user/profile/146198">cialis</a> order cialis online in canada
pharmacy canada online <a href=http://locustidea40.bravesites.com/entries/general/buy-generic-cialis>cialis on canada</a> cialis prices www.onlinepharmaciescanada.com <a href="http://daf.csulb.edu/cgi-bin/rd.pl?u=http://sialisfromcanada.com/">free samples products</a> canadian pharmaceuticals online
vdoqwynnxqkc indian pharmacy viagra <a href=http://komiwiki.syktsu.ru/index.php?title=Get_Generic_Cialis>cialis in canada</a> canadian pharmaceuticals online tadalafil canadian pharmacy <a href="https://www.freewebclassifieds.net/author/indiareport54/">canadian pharmacy</a> canadian pharmacy
Canadian Pharmacy canadian pharmaceuticals online <a href=http://99localads.com/user/profile/29037>buy cialis canada</a> northwestpharmacy.com canada cialis men <a href="https://king-bookmark.stream/story.php?title=whatever-you-need-to-know-about-allergies#discuss">walmartpharmacy com</a> day night drugs

canadian drugs without prescription
چهارشنبه 28 اسفند 1398 02:42 ب.ظ
ufmasaoistxd viamedic.com <a href=http://forum.prochip.com.ua/home.php?mod=space&uid=20024>canadian pharmacy cialis</a> meds canada canadianpharmacy.com <a href="https://coub.com/pestjason05">buying cialis canada pharmacy</a> cialis online pharmacy reviews
Canadian pharmacy <a href=http://www.pygz888.com/home.php?mod=space&uid=2501568>cialis canada</a> erectile dysfunction medications canadian pharmacy <a href="https://intensedebate.com/people/minutekettl">buy meds in canada</a> northwestpharmacy com canada
vxyaiazzjuxh canadian pharmaceuticals online <a href=http://www.autogm.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1853751>canada cialis</a> cheapest drugs online rx prices <a href="http://bbs.rtcim.com/home.php?mod=space&uid=16768">canadian pharmaceuticals online</a> by pills from canada
canadian prescription drugs internetdrugcoupons com <a href=https://bookmarking.win/story.php?title=purchase-generic-cialis#discuss>buy cialis from canada</a> candida viagra online viagra canada <a href="http://www.cses.tyc.edu.tw/userinfo.php?uid=3335436">drug pricing</a> pharmacy online store cialis viagra

no prescription pharmacy
چهارشنبه 28 اسفند 1398 06:27 ق.ظ
vdvnekwtsuqz canada pharmacies online prescriptions <a href=https://zenwriting.net/bridgereport53/buy-generic-cialis>cialis online from canada</a> order cialis canada Canadian pharmacy <a href="https://sellatease.com/user/profile/60417">canadian pharmaceuticals online</a> canadian ed drugs
cialis 20 mg <a href=http://www.albaservicemarmi.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=971908>cialis from canada</a> canadian prescriptions discount canadian drugs <a href="https://www.openlearning.com/u/pestjason07/blog/PurchaseGenericCialis/">cialis online pharmacy</a> canadian viagra online
udmlbxjtplei www drugs com <a href=http://i-m-a-d-e.org/qa/index.php?qa=user&qa_1=minutearmy97>canada cialis</a> generic tadalafil from overseas pharmaceuticals from canada <a href="http://www.usaclassifieds.org/user/profile/83989">canadian pharmaceuticals online</a> canadian pharmacy
canadian pharmacy without a prescription canadian pharmaceuticals <a href=http://www.fatcountry.com/userinfo.php?uid=2696738>cialis online canada</a> buy viagra online without a prescription indian pharma online <a href="https://pastebin.com/u/minutelip95">generic cialis from us pharmacy</a> erectile dysfunction drugs from canada

order cialis
سه شنبه 27 اسفند 1398 05:04 ق.ظ
buying drugs from canada online https://canadadrugpharmacywhik.com/ - importing drugs from canada prescription drugs from canada <a href="https://canadadrugpharmacywhik.com/#">buy prescription drugs from canada</a> how to buy drugs from canada
سه شنبه 27 اسفند 1398 01:25 ق.ظ
<a href="http://canadianpharmaciesprofmeds.com/">canadian pharmary without prescription</a>
http://canadianpharmaciesprofmeds.com/
<a href=http://canadianpharmaciesprofmeds.com/>rx online no prior prescription</a>
یکشنبه 25 اسفند 1398 09:19 ق.ظ
<a href="http://canadianonlinepharmacyoffer.com/">online drugstore</a>
http://canadianonlinepharmacyoffer.com/
<a href=http://canadianonlinepharmacyoffer.com/>canadian pharcharmy online</a>
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو